1. Haberler
  2. Kıbrıs
  3. Kıbrıs Türklerinin Varoluş Mücadelesi TİKA Desteğiyle Filmleştirildi

Kıbrıs Türklerinin Varoluş Mücadelesi TİKA Desteğiyle Filmleştirildi

TİKA'nın desteklediği etkinlikte, Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesini anlatan 'Kıbrıs'ta Bayram' ve 'Yeşil Ada Kıbrıs' filmleri, Lefkoşa'da seyirciyle buluştu, izleyiciler büyük ilgi gösterdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türk dünyasına yönelik çabalarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Balkanlar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve dünyanın çeşitli bölgelerinde, TİKA’nın Türk ve Müslüman nüfusa yönelik geniş kapsamlı çalışmaları büyük takdir topluyor. Ajans, her alandaki etkin girişimleriyle dikkat çekiyor ve kültürel, sosyal ve ekonomik alanlarda Türk ve Müslüman topluluklara katkı sağlamaya devam ediyor.

Kıbrıs Türkleri’nin Varoluş Mücadelesini Konu Alan Film Gösterimleri

Kıbrıs Türklerinin direnişini ve haklı varoluş mücadelesini konu alan, Türkiye İş Bankası tarafından 1972 yılında üretilen ‘Kıbrıs’ta Bayram’ ve ‘Yeşil Ada Kıbrıs’ adlı filmlerin gösterimi, 11 Ocak 2024’te TİKA’nın katkılarıyla Lefkoşa’da gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da katılım gösterdi.

Kıbrıs Türklerinin Varoluş Mücadelesi TİKA Desteğiyle Filmleştirildi

Türk Dünyası Bültenine Abone Olabilirsiniz.

Türk Dünyasında yeni gelişmelerden haberdar olmak için fırsatı kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir