Uygur İş Adamından 256 Bin Dolar Bağış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremzedeler için kendi şirketi adına başlattığı kampanya ile topladığı toplam 256,800 dolar bağışı, Uygur iş adamı tarafından Ahbap Derneği‘ne gönderildi.

CYDEO adlı şirketiyle ABD’de yaşayan Uygur iş adamı Kuzzat Altay, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında etkilenen vatandaşlara yardım etmek için 100 bin dolar bağış yapacağını ve ayrıca bağış kampanyası başlattığını duyurdu.

Kampanya sonucunda CYDEO mezunları ve diğer gönüllüler tarafından 156,800 dolar bağış toplandı. Ahbap Derneği kurucusu Haluk Levent’in açıklamasına göre, ABD’de yaşayan Uygur iş adamı Kuzzat Altay, şirketi CYDEO adına yaptığı 100 bin dolar bağışa ek olarak toplam 256,800 dolar (yaklaşık 5 milyon TL) bağışı Ahbap Derneği’ne gönderdi.

Haluk Levent, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, Kuzzat Altay’a teşekkür ederek, ‘Yıllar önce Doğu Türkistanlı Uygur Türklerine sahip çıkmıştınız. Biz size teşekkür ederiz. Türkiye halkı on binlerce Uygur Türklerine kucak açtı, şimdi vefa zamanı. Biz de teşekkür ederiz.’ şeklinde yanıt verdi.

Uygur İş Adamından 256 Bin Dolar Bağış

Türk Dünyası Bültenine Abone Olabilirsiniz.

Türk Dünyasında yeni gelişmelerden haberdar olmak için fırsatı kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.