DATÜB Genel Başkanı Kassanov, Bakü’de

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ve yönetim kurulu üyeleri, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında, DATÜB’ün çalışmaları ve Ahıskalı Türklerin Azerbaycan’daki faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı’yı ziyaret ettiler.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı’yı ziyaret etti. Bakü’deki diğer ziyaretlerinin ardından büyükelçiye yapılan ziyarette, birliğin çalışmaları ve Azerbaycan’daki Ahıskalı Türklerin faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Kassanov, birliğin dünyanın 9 farklı ülkesinde temsilcilik ofisleri ile faaliyet gösterdiğini ve her zaman Azerbaycan devletinin ve milletinin yanında yer aldıklarını vurgulayarak, Ahıskalı Türklerin vatan mücadelesine önceden, savaş sırasında ve savaştan sonra destek verdiklerini ifade etti.

DATÜB Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışma içinde

Büyükelçi Bağcı, Ahıska Türkleri Birliği heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Ahıskalı Türklerin Azerbaycan’daki faaliyetleri ve vatan mücadelesindeki yerlerinin önemine vurgu yaptı. Ahıskalı Türklerin Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışma içinde olduğunu belirten Bağcı, DATÜB ve Ahıskalı Türklerle uzun yıllardan beri tanışık olduğunu söyledi.

Büyükelçi Bağcı, “Ahıskalı Türklerin Azerbaycan’da birlik ve beraberlik içinde çalışmalarına dair temennisini paylaşarak, Ahıskalı Türklerin onurlu bir Türk toplumu olduğunu vurguladı. Ayrıca, Ziyatdin Kassanov’un Birlik faaliyetleri için gösterdiği özverinin takdire şayan olduğunu belirterek, Ahıskalı Türkleri her yerde karşılaştığını ve bu toplumun çalışmalarına büyük değer verdiğini ifade etti.Birlikte zorlukları aşarak güçlü ve istikrarlı bir gelecek inşa etmek için çaba göstermeliyiz. Ahıskalı Türkler olarak onurlu bir Türk toplumu olarak daha nice güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Bakü’deki ziyaretimizde gördüğümüz destek ve ilgi bizi çok mutlu etti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her zaman yanınızda olacağız ve Ahıskalı Türklerin daha iyi bir geleceği için gereken desteği sağlamaya hazırız” dedi.

DATÜB Genel Başkanı Kassanov, Bakü’de

Türk Dünyası Bültenine Abone Olabilirsiniz.

Türk Dünyasında yeni gelişmelerden haberdar olmak için fırsatı kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.