Elazığ Belediyesi’nden Ahıska Türklerine Destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elazığ Belediyesi, kentlere yerleştirilen Ahıska Türklerine desteklerini sürdürüyor. Elazığ – Elazığ Belediyesi, Rusya ile savaşın devam ettiği Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen ve Elazığ’daki konteyner kentlere yerleştirilen Ahıska Türklerine psiko-sosyal desteklerini sürdürmeye devam ediyor.

Bu çerçevede Aile Danışma Merkezi (ADEM) tarafından konteyner kentlerde konaklayan Ahıska Türkü kadınlara yönelik Psikolog Çağla Yılmaz tarafından ‘Psikolojik Sağlamlık’ konulu konferans verildi. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen seminere çok sayıda katılımcı katıldı.

Ahıska Türklerine Destek için bütün imkanlar devrede

Gerçekleştirilen etkinliklere katılan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Ahıska Türkü kadınlarıyla sohbet ederek onların taleplerini dinledi. Devletin bütün imkanlarıyla yanlarında olduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu “Sizler Elazığ’a geldiğinizden beri Valimiz Dr. Ömer Toroman ve Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları sizlere her türlü imkanları sundu, sunmaya da devam ediyor. Sizler için düzenlediğimiz etkinliklerimiz belirli periyotlarda Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde devam edecek. Burada çalışan personellerimiz sizlerle birebir ilgilenecekler. Bizler burada üzüntülerinizi, mutluluklarınızı ve sevinçlerinizi paylaşacağız. Bizlerden bir isteğiniz olursa taleplerinizi belediye başkanımıza ileteceğiz ve başkanımızın talimatıyla taleplerinizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Elazığ Belediyesi’nden Ahıska Türklerine Destek

Türk Dünyası Bültenine Abone Olabilirsiniz.

Türk Dünyasında yeni gelişmelerden haberdar olmak için fırsatı kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.