1. Haberler
  2. Türkmeneli
  3. Kerkük ve Diğer 5 İlde Sağlık Kurallarına Uymayan 26 Eczane ve Güzellik Merkezi Kapatıldı

Kerkük ve Diğer 5 İlde Sağlık Kurallarına Uymayan 26 Eczane ve Güzellik Merkezi Kapatıldı

Kerkük ve Diğer 5 İlde Sağlık Kurallarına Uymayan 26 Eczane ve Güzellik Merkezi Kapatıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Irak Ulusal Güvenlik Teşkilatı, ülkenin çeşitli bölgelerinde sağlık kurallarına uymayan ve uzman olmayan kişiler tarafından işletilen 26 eczane, güzellik merkezi ve diş kliniğini kapatma kararı aldı. Bugün yapılan açıklamada, ulusal güvenlik birimlerinin, sağlık ekipleri ile koordineli bir şekilde Kerkük, Basra, Necef, Vasit, Ninova ve Muthanna illerinde gerçekleştirdikleri denetimler sonucunda, 9 eczane, 4 diş kliniği ve 13 güzellik merkezinin resmi izin almadan faaliyet gösterdikleri ve sağlık kurallarına aykırı oldukları belirlendi.

Ayrıca, söz konusu işletmelerin çoğunun uzman olmayan kişiler tarafından yönetildiği ve bu durumun vatandaşların hayatı için potansiyel bir tehlike oluşturduğu, toplum sağlığını tehdit ettiği vurgulandı. Yetkililer, sağlık kurallarına uymayan işletmelerin kapatılmasının yanı sıra suçluların yasal işlemlerle karşı karşıya kalacaklarını ve ele geçirilen malzemelerin ilgili yargı mercilerine sevk edileceğini belirtti.

Bu önlemlerle birlikte Irak Ulusal Güvenlik Teşkilatı, halk sağlığını koruma ve sağlık standartlarını sağlama amacıyla denetimlerini sürdüreceğini açıkladı. Kapatılan işletmelerdeki sağlık ihlallerine karşı ciddi adımlar atılması, toplumun genel sağlığını koruma konusundaki kararlılık olarak değerlendirildi.

Kerkük ve Diğer 5 İlde Sağlık Kurallarına Uymayan 26 Eczane ve Güzellik Merkezi Kapatıldı

Türk Dünyası Bültenine Abone Olabilirsiniz.

Türk Dünyasında yeni gelişmelerden haberdar olmak için fırsatı kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir