Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 50. Yılında Coşkuyla Kutlanacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz 1974'teki Mutlu Barış Harekatı'nın 50. yıldönümünü coşkuyla kutlayacaklarını ifade etti. Tatar, tarihi olayın anlamını vurgulayarak, özel etkinliklerle bu önemli dönemi onurlandıracaklarını belirtti.

Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 50. Yılında Coşkuyla Kutlanacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Arşiv ve Araştırma Dairesi Müdürü Dr. Ejdan Sadrazam, Türkiye İş Bankası, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği işbirliğiyle hazırlanan “Kıbrıs’ta Bayram” ve “Yeşil Ada Kıbrıs” tanıtım filminin 50 yıl sonraki ilk gösterimine katıldı. Film gösterimine katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yaptığı açıklamada Mutlu Barış Harekatı’nın 50. yıldönümünü coşkuyla kutlayacaklarını belirtti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’deki Stratejik Konumu

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’nin Kıbrıs mücadelesine sağladığı destekle birlikte umut dolu bir geleceği öne çıkarırken, uluslararası baskının devam ettiğine dikkat çekti. KKTC’nin Doğu Akdeniz’de bağımsız bir Türk devleti olarak varlığını sürdüreceğini belirten Tatar, KKTC’nin artan jeostratejik ve jeopolitik önemi ile Türk dünyasına büyük katkılar sağladığını vurguladı. Gelecekte de KKTC’nin güçlü bir şekilde Türk Dünyası’nın yanında yer alacağına inanıyoruz.

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. Yılında Coşkuyla Kutlanacak

Türk Dünyası Bültenine Abone Olabilirsiniz.

Türk Dünyasında yeni gelişmelerden haberdar olmak için fırsatı kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin