Kırgızistan ve Kazakistan sınırda rölantide çalışan kamyon konusunu görüştü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırgızistan Bakanlar Kurulu Birinci Başkan Yardımcısı Arzybek Kozhoshev, Kazakistan Başbakan Yardımcısı – Ticaret ve Entegrasyon Bakanı Bakhyt Sultanov ile görüştü.

Avrasya Ekonomi Komisyonu Konseyi toplantısının marjında ​​düzenlenen toplantıda, Kırgızistan topraklarından Kazakistan ve Rusya’ya giden atıl kamyonlar konusu ele alındı.

Arzybek Kozhoshev, bu yılın Mart ayı sonunda yapılan sanal toplantıda varılan anlaşmaların tam olarak uygulanmadığını vurguladı.

Kırgız Kabine Başkan Yardımcısı, “Ek belgelerin düzgün olmaması veya eksik olması durumunda Kazak tarafının bu tür araçları iade edeceği konusunda anlaştık. Aslında tır kuyruğu her geçen gün daha da büyüyor” dedi.

Taraflardan birinin anlaşmaları yerine getirmemesinin ikili ilişkilere zarar verdiğini de sözlerine ekledi.

Konunun detaylı bir şekilde tartışılmasının ardından Kazakistan tarafı ile 19 Nisan’da iki ülkenin ilgili tüm devlet kurumlarının katılımıyla video konferans yoluyla bir toplantı yapılmasına karar verildi.

Kırgızistan ve Kazakistan sınırda rölantide çalışan kamyon konusunu görüştü

Türk Dünyası Bültenine Abone Olabilirsiniz.

Türk Dünyasında yeni gelişmelerden haberdar olmak için fırsatı kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.