Özbekistan ve Suudi Arabistan’dan 12.5 Milyar Dolarlık Anlaşma

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özbekistan ve Suudi Arabistan, çeşitli alanlarda 12.5 milyar doları aşan iş birliği anlaşmalarına imza attı. Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’nın haberine göre, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Kral Selman bin Abdulaziz’in davetlisi olarak Suudi Arabistan’a iki günlük ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaret sırasında iki ülke arasında ticaret, ekonomi, savunma, enerji, turizm, kültür, medya, denetim ve yolsuzlukla mücadele alanlarında iş birliğine yönelik 12.5 milyar doları aşan yatırım ve ticaret anlaşmaları imzalandı.

Sputnik’in haberine göre Mirziyoyev’un ziyareti sırasında ayrıca Özbekistan ve Suudi Arabistan İş Forumu ve İş Konseyi toplantıları da gerçekleştirildi.
Taraflar, Ortak Hükümet Komitesi ve İş Konseyinin kurulması aracılığıyla iki ülke arasındaki iş birliğine övgüde bulundu.

Mirziyoyev-Bin Selman görüşmesi

Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’la da Cidde’deki Es-Selam Sarayı’nda bir araya geldi.
Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ve bu ilişkileri her alanda geliştirmenin yolları ele alındı.

Özbekistan ve Suudi Arabistan’dan 12.5 Milyar Dolarlık Anlaşma

Türk Dünyası Bültenine Abone Olabilirsiniz.

Türk Dünyasında yeni gelişmelerden haberdar olmak için fırsatı kaçırmayın ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlatın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.